KinoPezinok.sk FACEBOOK


O KINEZ histórie

Od Filmového festivalu pracujúcich Zima 1990 po dnešok, alebo od Obyčajného špásu po dnešok.

Dňa 16.2.1990 bol otvorený FFP Zima 1990 československým filmom Obyčajný špás v novom kine v Dome kultúry. Bývalé kino Zora s kapacitou 180 miest ukončilo prevádzku filmom Pod hrozbou smrti.

Kino DK Pezinok

Kino Dom kultúry je v prevádzke od roku 1990, s kapacitou 425 miest. V roku 2012 bolo kino plne digitalizované s možnosťou 3D projekcie a zvukom Dolby Surround 7.1

Hrací profil je nastavený na 6 dní v týždni (okrem pondelka). Hrá sa každý deň o 19.30, cez víkendy aj s detskými predstaveniami o 17.00.

Kino poskytuje okrem pravidelných predstavení aj premietania pre organizované skupiny, čo v hojnom počte využívajú hlavne školy v meste Pezinok.

Amfiteáter

V letných mesiacoch jún, júl a august je kino DK mimo prevádzky a projekčná technika je premiestnená do amfiteátra. Pezinský amfiteáter bol prvý na Slovensku, ktorý mal možnosť premietať digitálne DCP nosiče, a tým bola zachovaná dlhoročná tradícia nášho „amfiku“. Amfiteáter je v nepretržitej letnej činnosti od začiatku 60. rokov, s výnimkou roku 2006, keď prešiel rekonštrukciou sedenia, WC a spevnených plôch.

Od roku 2017 je prvým stálym letným kinom, ktoré poskytuje návštevníkom plný sedemkanálový zvuk.

Premieta sa každý deň a za každého počasia, ak sa nazbiera dostatočný počet divákov (15). Premietania začínajú o 21.15, v mesiaci august už o 21.00.

Zóny pre nefajčiarov aj fajčiarov

Amfik na dlani

Spolupráca

Digitalizáciou kina sa otvorili brány pre využitie profesionálnej techniky aj iným podujatiam, ako samotné premietanie aktuálnych kinotitulov.

Projekčná technika je pravidelne používaná pri rôznych prezentáciách (napr. vernisáže s premietaním), ako aj rôznymi amatérskymi festivalmi (napr. Pezinský amatérsky filmový festival).

Výhody modernej techniky tiež využívajú domáci podnikatelia na propagáciu svojich aktivít v rámci kinoreklamy premietanej pred samotným filmovým predstavením.

Digitalizáciu kina podporil Audiovizuálny fond


KDE NÁS NÁJDETE